Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava byla vyhlášena výnosem Ministerstva kultury ČSR ze dne 19. 3. 1976 na území o rozloze 83 km² zahrnujícím hřebeny Pavlovských vrchů, Milovický les a sníženinu jižně od něj až po státní hranici s Rakouskem..

# # #

Cyklostezky


Cyklostezka "Moravská vinná"

Příznivci cykloturistiky si přijdou na své, protože Cyklostezka "Moravská vinná" je páteřní trasou ojedinělé sítě regionálních cyklistických stezek vedoucích malebnou krajinou jihovýchodní Moravy.

Cyklostezku "Krajem André"

Přijměte naše srdečné pozvání k poznání jedné z nejpestřejších vinařských tras Cyklostezku "Krajem André" s mnoha krásnými zákoutími, neopakovatelnými pohledy na vinorodou krajinu, doplněné o zajímavá setkání s vínem a lidmi tohoto kraje.

Cyklostezka "Modré hory"

Cyklostezka "Modré hory" je nejzdařilejším projektem místních vinařských cyklotras, které slouží k poznání vinorodé Moravy ze sedla kola. Perfektně vyznačená trasa tvoří pestrý okruh nabízející nejen ideální tip pro rodinný výlet, ale i několik atraktivních terénních úseků pro náročnější cyklisty.

# # #


 

Rozhledny


Bořetická rozhledna Kraví hora

Nad bořetickou Kraví horou byla v červnu 2006 zpřístupněna nová dřevěná rozhledna. Více než dvanáctimetrová stavba, postavená místními řemeslníky, má čtyři podlaží a zastřešený ochoz. Hned vedle rozhledny je stejně stará kaplička Boží muky. Z rozhledny, jako na dlani, uvidíte spoustu vinařských vesniček, vinařských tratí a směrem ke Kobylí i přírodní rezervaci Zázmoníky. Nabídne se vám i neobvyklý pohled na Novomlýnské nádrže z výšky a na Pálavu. Dobrá zpráva pro cykloturisty i pěší – bořetická rozhledna leží přímo na trati turistické i cykloturistické stezky Modré Hory a v bezprostřední blízkosti cyklostezky Krajem André.

# # #

Rozhledna Nedánov v Boleradicích

Vrchol Nedánova leží ve výšce 368 m.n.m.Rozhledna měří 26 m. Po Pálavě je Nedánov nejvyšší přístupná turistická vyhlídka na jih od Brna. Rozhledna stojí vedle místa bývalého průzkumného vrtu hlubokého 5,5 km a vede k ní zeleně značená turistická stezka. Základní kámen byl položen v r. 2006. Slavnostní otevření proběhlo 12. 7. 2009.

# # #

Rozhledna Slunečná u Velkých Pavlovic

Cyklostezka Rozhledna Slunečná u Velkých Pavlovic se nachází ve vinařská trati Nadzahrady asi 1 km východně od Velkých Pavlovic v nadmořské výšce 225 m, je součástí turistického areálu s dalšími dvěma stavbami stylizovanými do podoby typických jihomoravských vinných sklípků. Rozhledna je vysoká 18,6 m, na vyhlídkový ochoz ve výšce 15 m vystoupáte po 75 schodech. Za dobrého počasí je prý vidět až do Vídně.

# # #

Zámky


Zámek Lednice

Zámek Lednice se nachází v obci Lednice na pravém břehu Dyje, přibližně 12 km východně od Mikulova. Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice.

Zámek Valtice

Zámek Valtice je zámek nacházející se v moravském městě Valtice v okrese Břeclav v České republice. Od roku 1995 je chráněn jako národní kulturní památka České republiky.
Původně gotický hrad z 13. století byl přestavěn na renesanční a později barokní zámek. Do dnešní podoby byl přestavěn v letech 1643–1730 podle projektů italského stavitele D. Martinelliho a Johanna Bernharda Fischera z Erlachu. Zámek tvoří třípatrová čtyřkřídlá budova s ​​konírnou, jízdárnou, galerií, rokokovým divadlem a kočárovnou. Z renesančního období se zachovaly dvě nárožní věže, od kterých vedou nízká boční křídla uzavírající s hlavní budovou čestný dvůr. Průčelní fasáda zámecké budovy je bohatě zdobena, středová osa budovy je zvýrazněna vstupním portálem a věží. Bohatě vybavené zámecké interiéry byly upravovány až do 18. století. Zámecký park byl založen v roce 1727. Začátkem 19. století byla zahrada rozšířena a přebudována na přírodně krajinářský park s dalekými průhledy. Park má rozlohu 14,6 ha a roste v něm 22 druhů jehličnanů a 63 druhů listnáčů.

# # #

Zámek Mikulov

Zámek Mikulov je barokní zámek, který se nachází v těsné blízkosti centra města Mikulov v okrese Břeclav. Stojí na skalnatém kopci zvaném Zámecký vrch a tvoří jednu z dominant města.

# # #
 


Akce v Bořeticích

Odkaz kde se můžete podívat na zrovna probíhající akce nebo plánované akce v místě pobytu a blízkém okolí

 

Ukázky galerie

 

Kontakt

Ubytování Bořetice Chalůpky
Bořetice 93
E-mail: ilonajanglova@seznam.cz
tel. číslo 7777 840 36
nebo 7777 840 37